Międzynarodowy Dzień Kropki

Dzień Kropki w naszej grupie obchodziliśmy 16 września był to dzień odwagi i zabawy.

Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

KODOWANIE NA DYWANIE

Dzięki zadaniom z kodowania nauka matematyki, informatyki staje się prosta, kolorowa i interesująca, poznawana w zabawie i w działaniu przekształca się w przygodę.

Zabawy z kubeczkami na macie służą do zorganizowania różnego rodzaju aktywności: memory, sudoku, a także do tworzenia kodów z warunkami, algorytmów.

Dzięki zabawom z kodowania rozwijamy kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczymy samodzielność dzieci, poszerzamy wyobraźnię, przygotowujemy do nauki programowania.

 

 

13 września przedszkolaki z grupy V ze swoją panią wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Celem wycieczki było przypomnienie sobie zasad ruchu drogowego, jak również zaobserwowanie zachowania się pieszych i kierowców. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy oraz poznane znaki drogowe.

Dzieci przede wszystkim uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię.

Teraz już każdy wie ,jak należy zachowywać się na ulicy, gdzie może przechodzić przez ulicę, na jakim świetle a także wie, że światło żółte dotyczy tylko ruchu samochodowego.