Przedszkole nr 22 położone jest w Dzielnicy Włochy przy ul. Żwirki i Wigury 15 b. Usytuowane jest w budynku wolnostojącym, w spokojnej i stosunkowo cichej okolicy. Budynek przedszkola otoczony jest dużym atrakcyjnie urządzonym placem zabaw wyposażonym w nowoczesny sprzęt, zabawki z bezpieczną nawierzchnią typu playtop. Ogród jest bogato zadrzewiony, co umożliwia przyjemny pobyt i rekreacje dzieci nawet w upalne dni. Aranżacja ogrodu i placu zabaw umożliwia bezpieczne przemieszczanie się dzieci z budynku do ogrodu, a także na organizacje zabaw i spotkań z rodzicami. W wydzielonej części terenu przedszkolnego znajduje się mini ogródek, gdzie pod okiem nauczycieli, dzieci samodzielnie wykonują pewne typy prac ogrodowych doświadczając naturalnego oddziaływania przyrody.

Przedszkolaki bawią i uczą się w słonecznych, kolorowych i dobrze wyposażonych salach. Zmodernizowane sale dziecięcych grup przedszkolnych  pozwalają na codzienne realizowanie zróżnicowanego programu zajęć ruchowych oraz zadań opiekuńczych, wychowawczych i dydaktycznych na najwyższym poziomie.