Serdecznie Witamy w Przedszkolu Publicznym nr 22 w Warszawie

Bliska wszystkim dzieciom i przedszkolu jest postać Kubusia Puchatka, dlatego też zaproponowaną i zaakceptowaną przez Radę Pedagogiczną nazwą naszej placówki jest:

„Przyjaciele Kubusia Puchatka”

W związku z powyższym poszczególne grupy noszą imiona:
1. grupa I – dzieci 2,5 – 3 letnie, to „Maleństwa”

W tej grupie dzieci uczą się
samodzielności, nawiązywania poprawnych relacji z dorosłymi i rówieśnikami, współdziałania w zabawie oraz wyrażania – w sposób akceptowalny – swoich emocji.
Dominującą formą zajęć w tej grupie jest zabawa, zarówno swobodna jak i inspirowana przez nauczyciela, w czasie której nabywane i przyswajanie są nowe wiadomości i umiejętności.
Maleństwa kochają śpiew i taniec, ale najbardziej lubią usiąść ze swoją Panią przy stoliku i kolorowymi kredkami lub też farbami „zaczarować” białe kartki papieru.
Zmęczone zabawą i utrudzone pracą, chętnie odpoczywają na swoich leżaczkach , przytulone do miękkich poduszeczek i przytulanek, by po krótkim odpoczynku, pełne nowych sił znów ruszyć do ulubionej zabawy.

2. grupa II – dzieci 4 letnie, to „Tygryski”

Mamy 4 lata i potrafimy już całkiem nieźle „brykać” Lubimy budować z klocków i układać puzzle. Lubimy także słuchać jak nasza Pani czyta lub opowiada bajki. Chętnie śpiewamy i bawimy się przy muzyce. Ćwiczymy sprawność naszych rączek poznając różne techniki plastyczne. Najchętniej zaś – zwłaszcza gdy jest piękna pogoda – spędzamy czas w ogrodzie. Kiedy pada deszcz i dzień jest krótki ( późna jesień – wczesna wiosna) odpoczywamy po obiedzie na leżaczkach. Lecz gdy tylko słonko mocniej zaświeci, wszyscy ruszamy znów do ogrodu, cieszyć się słonkiem, ruchem i swobodą.

3. grupa III – dzieci 5 letnie , to „Pracowite Króliczki”

My bardzo lubimy pracować, dlatego też nasza Pani bardzo dba o to by nasze zajęcia były ciekawe i różnorodne. Wiele już potrafimy sami zrobić np. pięknie posprzątać po skończonej zabawie, nakryć do stołu czy też podlać kwiatki w naszej sali. Potrafimy także pomagać sobie i troszczyć się o siebie nawzajem. Nasza grupa to nasza mała rodzinka i wszyscy czujemy się tu wyśmienicie.
Wspólna zabawa i ciekawe zajęcia rozwijają naszą wyobraźnię oraz sprzyjają nabywaniu nowych kompetencji a czytane przez Panią bajki i opowiadania rozwijają naszą wrażliwość i ciekawość świata.

4. grupa IV – dzieci 6 letnie , to „Mądre Sowy”

Nasze zawołanie to :

„Wszyscy mamy mądre głowy, bo jesteśmy mądre sowy.”

Jak przystało na najstarszą grupę – jesteśmy przedszkolną „zerówką” – nie tylko się bawimy ale przede wszystkim – uczymy.
Przedszkole przygotowuje nas do dobrego startu w szkole. W czasie zajęć zdobywamy wiedzę i doświadczenie oraz utrwalamy wcześniej zdobyte umiejętności. Nasze Panie przygotowują nas także do pokonywania trudności i radzenia sobie ze stresem towarzyszącym nauce szkolnej.
Ponieważ nasze głosy są już o wiele silniejsze, bardzo chętnie śpiewamy i występujemy dla młodszych kolegów, naszych Rodziców jak również uczestniczymy w konkursach.
Lubimy eksponować swoją twórczość plastyczną i swobodną zabawę w ogrodzie. Lubimy samodzielnie czytać, rozwiązywać zagadki i rebusy.
Jesteśmy dobrze przygotowani do podjęcia nauki w szkole.